XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. kalendarz liturgiczny: środa – święto Św. Marii Magdaleny; czwartek – święto Św. Brygidy, z., patronki Europy; piątek – wspomnienie Św. Kingi, dz.; sobota – święto Św. Jakuba , Ap.
  3. W sobotę o godz. 18.00 w Łańcuchowie msza św. za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap. poprzedzona nabożeństwem.
  4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na organizację Miva Polska wspierającą polskich misjonarzy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz parafialny festyn JAKUBKI. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w wyścigu rowerowym i konkursie literackim. Proszę też Koła Gospodyń Wiejskich z wszystkich wsi naszej parafii o przygotowanie stoiska. Po ostatnim festynie pojawiły się głosy zniechęcenia bo jedna wioska miała większą popularność niż pozostałe. Tu nie chodzi o rywalizację a wspólna zabawę. Miałem nawet telefony od Kół Gospodyń Wiejskich z poza parafii czy mogą przyjechać ze swoim stoiskiem. Pokażmy, że nie musimy sięgać do środków zewnętrznych. Potraktujmy to jako dobrą zabawę a nie okazję do zrobienia sukcesu finansowego. Bardzo proszę o wykoszenie placu przy plebanii i proszę o postawienie namiotu i sceny. Panów zapraszam na sobotę. Od piątku można organizować imprezy plenerowe przy licznym udziale osób z zachowaniem rygorów sanitarnych (1/4 m2, lub obowiązek zasłaniania ust i nosa i dezynfekcja dłoni). Cieszmy się tym wydarzeniem , jednym z pierwszych w tym trudnym czasie, myślę w skali nie tylko gminy, powiatu czy województwa. Patronat honorowy nad JAKUBKAMI objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wójt Gminy Milejów Tomasz Suryś. Zapraszam do współpracy także sponsorów. W środę będę w TVP 3 Lublin to będzie dobra okazja do promocji. Na czas trwania wyścigu rowerowego proszę nie parkować samochodów wzdłuż trasy przejazdu (wokół placu plebanii). Za poniesione uszkodzenia nie będę ponosił odpowiedzialności.
  6. Zdarza się, że ze względu na epidemię koronawirusa nie tylko przekładamy daty ślubów, ale i chrztów. Przypominam, że chrztu w naszej parafii udzielane są w na sumie w trzecią niedzielę miesiąca. W sytuacji wyjątkowej mogę odstąpić od tej zasady, ale tylko na chrzest w inną niedzielę. Nie planujmy chrztów w dni powszednie tygodnia. I jeżeli umawiamy się na rozmowę to stawiajmy się a przynajmniej informujmy, że nie przyjedziemy.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.