XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są wgablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.; środa – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prb.; sobota – święto Św. Benedykta, op., patron Europy.
  3. Coraz bliżej do JAKUBEK (festyn o charakterze rodzinnym) organizowanych już po raz drugi w naszej parafii. Jeżeli nie wejdą w życie jakieś nowe rygory związane z epidemią, dojdą one do skutku. W ramach Jakubek organizowany jest konkurs literacki na gawędę historyczna im. Kajetana Suffczyńskiego. Warunki konkursu podane są na stronie parafii ( w zakładce ogłoszenia i aktualności parafialne). Można je znaleźć także na stronie Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie. Zachęcam do wzięcia udziału. Odbędzie się także wyścig rowerowy w kategoriach wiekowych I – IV kl, V – VIII kl., szkoła średnia i Klasa OPEN – wyścig rowerowy z elementami przełajowymi. Wszystkie kategorie z podziałem na grupę chłopców i dziewcząt. Również można się już zapisywać do udziału ( w zakrystii i kancelarii parafialnej). warunek  – zachowanie bezpieczeństwa (kask). Zapraszam do przygotowania stoisk wszystkie Koła Gospodyń z parafii. Podczas festynu będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których jeszcze nie było do tej pory. Na scenie wystąpi Zespół Muzyczny PREZYDENT.
  4. Mając na względzie trwającą epidemię koronawirusa i związaną z tym konieczność przełożenia zaplanowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa, kierując się racjami duszpasterskimi oraz dobrem narzeczonych i ich rodzin, wyrażam zgodę, aby po wyczerpaniu możliwości ustalenia daty ślubu i wesela na inny dzień tygodnia niż piątek, nupturienci mogli zawrzeć sakramentalne małżeństwo i zorganizować przyjęcie weselne w piątek, wyłączając z tego okres Adwentu i Wielkiego Postu.Możliwość skorzystania z powyższego zezwolenia kończy się z upływem 30 czerwca 2021 r.Udzielam dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od przepisów o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (kan. 87 KPK) pod warunkiem podjęcia przez wiernych innej formy pokuty, zwłaszcza uczynków miłosierdzia i modlitwy.                                    + Stanisław Budzik Arcybiskup Metropolita Lubelski.
  5. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.