XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: środa – uroczystość Narodzenie Świętego Jana Chrzciciela.
 3. We wtorek Msza święta na cmentarzu o godz. 17.00. Proszę o zachowanie kultury przy porządkowaniu grobów bliskich. Nie wyrzucajmy śmieci na groby sąsiednie, do toalety czy za parkan. Do tego celu służą boksy wyznaczone na parkingu. Będzie możliwość wjazdu i zaparkowania samochodu na nowej części cmentarza.
 4. W środę przypada nasz główny odpust parafialny z racji uroczystości narodzin Św. Jana Chrzciciela, patrona parafii. W tym roku zbiega się on z wizytacją kanoniczną. Będziemy gościć ks. biskupa Józefa Wróbla. O godz. 9.00 będziemy na Mszy świętej w Ostrówku natomiast główna uroczystość odpustowa z uroczystym przywitaniem ks. biskupa, całą uroczystą oprawą liturgii i sprawozdaniem z życia parafii będzie na sumie o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. biskup. Dlatego też głównie na tę Mszę świętą zapraszam wszystkich wiernych. Wizytacja (raz na pięć lat) ma pokazać zaangażowanie duszpasterzy i wiernych w życie i funkcjonowanie parafii. Mamy się czym pochwalić dlatego przybądźmy licznie na tę Mszę świętą, bardzo proszę. Żeby ks.biskup widział, że w parafii są dzieci, młodzież, dorośli, nie tylko sami seniorzy. Brak wiernych na takiej mszy to znak ignorancji dla osoby gościa. To jest pierwsza wizyta księdza biskupa Józefa w naszej parafii i od tego jak się pokażemy zależy obraz parafii jaki zostanie w Jego pamięci. Nie będzie transmisji sumy odpustowej.
 5. Po Mszy świętej w Ostrówku, ok. godz. 10.30,ks.biskup chce się spotkać z Radą Duszpasterską na plebanii. Wieczorem o godz. 17.00 Msza święta w Łańcuchowie już bez ks. biskupa.
 6. W związku z odpustem i wizytacją bardzo proszę o mobilizację, nie tylko rodzin, na które przypada kolejka sprzątania kościoła, ale wszystkich kto może proszę o pomoc w uprzątnięciu kościoła, terenu wokół kościoła i wokół plebanii ( mam na myśli oczyszczenie krawężników i chodników). Spotkajmy się w poniedziałek o godz.9.00. Przydadzą się z cała pewnością szpadle i miotły. O takie same porządki proszę wokół kaplicy. Kwiaty, bukiety do kościoła zamówiłem.
 7. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. W tym roku będzie się odbywać inaczej w szkołach, ale mam nadzieję, że nie inaczej w kościele. Zapraszam na Msze świętą dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, pracowników szkół w Łańcuchowie o godz. 8.00, w Ostrówku o godz. 9.15.
 8. Na godz. 9.00 w sobotę zapraszam na pierwsze posiedzenie Parafialnej Grupy Synodalnej. Rozpoczniemy modlitwą w kościele.
 9. W sobotę o godz 18.00 w Łańcuchowie Msza święta za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.
 10. Rozmawiałem z ks. dyrektorem Caritas. Co prawda sezon truskawkowy dobiega już końca, ale gdybyśmy mogli na poniedziałek wieczorem przywieźć trochę truskawek to chętnie przyjmą. Myślę, że jeśli ofiarujemy łubiankę czy dwie, każdy kto uprawia truskawki to nie nadszarpnie to naszego budżety a dla Caritas będzie to ogromna pomoc. W kuchni Caritas codziennie żywi się ponad 100 osób. Są w śród nich starsi, samotni, także bezdomni. Nie zawsze znajdujący się w takiej sytuacji z własnej winy. Pomóżmy, proszę. Truskawki można składować przy plebanii.
 11. W przyszłą niedzielę wybory prezydenckie. Udział w nich, podobnie jak w wyborach parlamentarnych to nasz obywatelski i chrześcijański obowiązek. Skoro obowiązek chrześcijański to chyba nie ma wątpliwości , że powinniśmy wybierać zgodnie z sumieniem i kandydata, który gwarantuje nam także wolność wyznania i życie w chrześcijańskich wartościach.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 13. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.
 14. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Janina Dudek z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w środę. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
 15. We wtorek przypada Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom życzę aby swoją postawą budowali młode pokolenie. Bądźcie dla waszych żon i dzieci prawdziwym wzorem i oparciem, aby czuli się przy was bezpiecznie. Niech Św. Józef Opiekun NMP i Jezusa będzie dla was wzorem i wyprasza potrzebne łaski.