TWOJA CZEŚĆ CHWAŁA…

Trwająca epidemia koronawirusa nie przeszkodziła nam w radowaniu się z uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Bardzo licznie zebrani wierni uczestniczyli w Mszy świętej podczas której w homilii rozważaliśmy tajemnicę obecności Chrystusa w Eucharystii. Dzisiejsza uroczystość przenosi nas nie tylko do Wieczernika. Jezus w Ewangelii mówi ” To jest chleb, który zstąpił z nieba.” Nie byłoby chleba eucharystycznego gdyby wpierw Bóg nie przyjął ciała ludzkiego. Od  fiat Maryi wszystko się zaczęło. Dopiero potem był Wieczernik, Golgota poranek Zmartwychwstania… Dziś w postaciach eucharystycznych Chrystus oddaje się w ręce człowieka zupełnie tak jak w Getsemani. Bezbronny, narażony na wyszydzenie, lekceważenie, upokorzenie, pogardę. Ale wszystkim tym, którzy godnie Go przyjmują ten chleb daje życie wieczne. Trzeba nam prosić Boga aby ustrzegł nas przed grzechami wobec Eucharystii, szczególnie grzechem świętokradztwa. Po mszy świętej , tradycyjnie, wszyscy wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.