Bogu na chwałę, ludziom na ratunek…

Hasło, które widnieje na wielu sztandarach strażackich najlepiej definiuje służbę druhen i druhów strażaków, którzy dzisiaj, w dzień wspomnienia św. Floriana obchodzą swoje patronalne święto. Ich postawa wpisuje się też w charakterystykę dobrego pasterza, który nie ucieka przed zagrożeniem a przeciwnie stoi na straży bezpieczeństwa i służy pomocą i ratunkiem ryzykując swoje życie. W czasie epidemii święto strażaków było bez obchodów powiatowych i gminnych, w mniej licznym gronie z powodu ograniczeń. Ale mimo trudności nie zawiedli . Zarówno w Ostrówku jak i w Łńcuchowie nie zabrakło pocztów sztandarowych i przedstawicieli hufców OSP. Wszystkim strażakom, druhnom i druhom życzymy męstwa, odwagi, wstawiennictwa świętego patrona oraz tylu samo powrotów co wyjazdów na akcję w całości i zdrowiu.