III NIEDZIELA WIELKANOCNA

2. Kalendarz liturgiczny: środa – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz., dK., patronka Europy; sobota – wspomnienie Św. Antoniego, bp., dK.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Niech będzie okazją dla nas do sięgnięcia po Słowo Boże w osobistej lekturze. Do wspólnej lektury na Narodowe Czytanie Słowa Bożego została wybrana Ewangelia wg. Św. Mateusza.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe w dni powszednie w Ostrówku o 16.30 ( wyjątkowo w tę sobotę nie będzie Mszy i majówki w kaplicy), w Łańcuchowie po Mszy świętej. W niedziele w Ostrówku po Mszy o godz. 10.00 w Łańcuchowie po sumie.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Jeszcze w tym miesiącu wstrzymuję się od odwiedzin chorych w domach, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne.
  6. W niedzielę przypada uroczystość MB Królowej Polski. Decyzją Episkopatu Polski liturgiczny obchód został przeniesiony na 2 maja ( sobota). My jednak zostaniemy przy 3 maja. Ponieważ o godz. 12.00 Msza święta jest transmitowana na żywo z kościoła, o godzinie 10.00 w kaplicy zostanie odprawiona Msza święta w intencji Parafian. Obchody odpustu w tym roku,przypomnę, są obwarowane limitami osób, które mogą znajdować się wewnątrz kaplicy (10 osób) z zachowaniem obowiązku zasłonięcia nosa i ust. po konsultacji z ks. Andrzejem Lupą, proboszczem par. Św. Barbary w Łęcznej ustaliliśmy, że ze względu na zakaz organizowania zgromadzeń w tym roku nie będzie też zaproszonych księży gości oraz obiadu odpustowego dla księży (nasza kolejka przechodzi na kolejny rok). W związku ze zmianami porządku Mszy świętych w przyszłą niedzielę, proszę osoby zainteresowane o zapoznanie się układem intencji.
  7. Przypomnę, że w kościele może uczestniczyć we Mszy świętej nie więcej niż 20 osób z zasłoniętym nosem i ustami. W kaplicy, jak wspomniałem 10 osób. Niemniej jednak na zewnątrz są wystawione ławki i zachowując odstępy miedzy sobą (2 m), zwłaszcza wokół kościoła gdzie mamy nagłośnienie zewnętrzne może tych osób uczestniczyć nieco więcej ( o ile pozwoli na to pogoda).
  8. Jak już zapewne domyślają się zarówno rodzice jak i dzieci klas III nie będzie uroczystości I Komunii Świętej 10 maja. Proponuję bezpieczny termin 30 sierpnia (ostatnia niedziela sierpnia) o godz. 12.00. W tym roku wakacje najprawdopodobniej ze względu na epidemię będą obwarowane ograniczeniami i większość nas pozostanie w domach. Widzę taką możliwość spotkań w tygodniu przed 30 sierpnia dla przeprowadzenia prób. Rodziców proszę o informację zwrotną odnośnie mojej propozycji. Nie pewny jest powrót dzieci do szkół w czerwcu, a na miesiące wrzesień, październik, listopad spodziewany jest szczyt zachorowań co może wiązać się z kolejnymi ograniczeniami.
  9. Zapraszam do oglądania transmisji Mszy świętej na żywo w niedziele o godz. 12 z naszego kościoła na stronie parafii lub You Tube.
  10. Bóg zapłać  za tak życzliwą odpowiedź na moją prośbę o wpłacanie ofiar na konto parafialne z przeznaczeniem na bieżące funkcjonowanie parafii . Nie ukrywam, że jestem mile zaskoczony. Ofiary wpłaciły także osoby związane z parafią rodzinie ale nie mieszkające w naszej parafii, co mnie ogromnie zaskoczyło. Były także osoby, które osobiście przyniosły ofiarę. Moja prośba o wpłaty jest wciąż aktualna. Nr konta 26 8689 0007 4006 4664 2000 0010.