WPUŚĆ BOŻE ŚWIATŁO DO SWOJEGO SERCA…PIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

W trudnym czasie, na którym cieniem kładzie się pandemia koronawirusa, rozpoczęliśmy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Frekwencja była znacząco mniejsza niż zwykle ze zrozumiałych powodów. W tym szczególnym czasie przewodzi nam ks. Wojciech Iwanicki, archidiecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia, kapelan Komendy Powiatowej Policji w Świdniku i duszpasterz akademicki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tematem dnia była świadomość swojej grzeszności. Największym dramatem niewidomego jest nie zauważanie swojej ślepoty. Potrzeba dostrzeżenia swoich grzechów i przyznania się do nich bez kamuflażu. Ks. Wojtek do swoich rozważań dodaje także pieśni religijne w swoim własnym wykonaniu. Jutro dzień spowiedzi. Z informacji telefonicznych wiem, że nie będzie księdza z par. p.w. Św. Józefa Opiekuna Rodzin ( powodem jest stan epidemiologiczny, który spowodował odwołanie rekolekcji w parafii). W związku z rozporządzeniem Premiera M. Morawieckiego i decyzji Przewodniczącego KEP Abpa Gądeckiego o ograniczeniu zebrań grupowych do 50 osób w niedzielę wprowadzam dodatkową Mszę św. o godz,. 15.00. Zapraszam na nią przede wszystkim osoby szczególnie bojące się zarażenia. W niedzielę ostatni dzień rekolekcji, który będzie dniem wdzięczności ks. Wojciechowi za trud głoszenia rekolekcji.