III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP ( dzień imienin ks. bpa. Józefa Wróbla).
 3. We wtorek przypada 18 r. śm. śp. Ks. Stanisława Szczuki. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo odwiedzanych i szafarzy, do odwołania zawieszam wizyty Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu u osób chorych i starszych.
 5. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

  Przypominam również o dyspensie wydawanej przez biskupów diecezjalny od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

  Zachęcam również, aby księża biskupi wydawali diecezjalne zarządzenia dotyczące opieki duszpasterskiej nad wiernymi w czasie epidemii, w nawiązaniu do moich poprzednich komunikatów i Zarządzenia Rady Stałej KEP z 12 marca br.

  Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

  Wszystkich wiernych i pasterzy zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności.

  + Stanisław Gądecki
  Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  Warszawa, 13 marca 2020 roku

  DEKRET
  o udzieleniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej

  Uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii jest świadectwem przynależności do Chrystusa i Kościoła oraz obowiązkiem każdego katolika. Są jednak sytuacje, dla których nieobecność na Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane jest usprawiedliwiona.

  Mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem i uwzględniając Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie następującym wiernym:

  1. osobom w podeszłym wieku,
  2. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  3. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  4. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

  Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy Świętej w radiu, telewizji lub internecie.

  Wzywając opieki Najświętszej Maryi Panny i wstawiennictwa świętych Patronów Archidiecezji: Stanisława i Jana Kantego, udzielam wiernym pasterskiego błogosławieństwa.

  + Stanisław Budzik
  Arcybiskup Metropolita Lubelski

  Lublin, 13 marca 2020 r.

  Ze względu na kończące się dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne i stosownie do rozporządzenia organów państwowych a jednocześnie chcąc umożliwić większej liczbie osób osobisty udział we Mszy świętej, dzisiaj o godz. 15.00 w Łańcuchowie będzie odprawiona dodatkowa Msza święta.

 6. Z uwagi na okoliczności związane z ograniczeniami organów państwowych zostaje odwołany dzisiejszy koncert ks. Wojciecha i zespołu PREZYDENT. Kolejna data została wyznaczona na dzień 14 czerwca.
 7. Dziękuję serdecznie paniom z Wólki Łańcuchowskiej, które wczoraj posługiwały w kuchni. Dziękuję p. Śledziom za kwiatki do gazonów przed kościołem i kaplicą.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny (Jak uniknąć koronawirusa radzi minister zdrowia), Mały Gość Niedzielny (rachunek sumienia), Niedziela ( Pobożność po męsku i dodatek Dobra spowiedź)
 10. Z naszej wspolnoty odszedł do Pana śp. Józef Sagan z Ciechanek Kol.. Pogrzeb odbył się w piątek.Jutro w Łańcuchowie o godz. 12.00 pogrzeb śp. Władysławy Kuczaj ( zd. Spodar, pochodzącej z Ostrówka). Różaniec o 11.30. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.
 11. Dzisiaj dobiegają końca nasze wielkopostne rekolekcje. W tym roku wyjątkowe ze względu na towarzyszący im lęk przed koronawirusem, który dziesiątkował liczbę wiernych uczestniczących naukach rekolekcyjnych. Dziś chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy odważyli się przybyć do kościoła i wysłuchać nauk. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem ks. Wojciecha Iwanickiego, który przeprowadził nas przez ten nie łatwy czas swoimi naukami a także śpiewem. Na zbliżające się święta życzymy doświadczenia radości paschalnej, mocy Zmartwychwstałego i odwagi wobec nowych wyzwań duszpasterskich. Szczęść Boże. Do nabycia są płyty autorskie ks. Wojtka.