V NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Scholastyki, dz., m.; piątek – święto Św. Cyryla i Metodego,bp., mn. patronów Europy.
  3. Dzisiaj odpust w parafii w Białce. Sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. abp. Stanisław Budzik.
  4. Ponawiam prośbę o nie wyrzucanie śmieci przy bocznej bramie cmentarz. Miejsce na składowanie śmieci tylko cmentarnych jest na parkingu przed cmentarzem. Proszę też o rozwagę. Ktoś rozerwał kłódkę i odkręcił wodę na cmentarzu. W sytuacji kiedy przyszły mrozy mogłoby to uszkodzić hydrant. Po co takie działanie? Podobnie jak uszkodzenie pojemnika na śmieci.
  5. We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętych będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Proszę o przywiezienie osób starszych, chorych, które nie są odwiedzane w I piątki miesiąca. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby będące w stanie laski uświęcającej, przewlekle chore, których stan zdrowia się pogorszył, osoby w podeszłym wieku i każdy, kto wierzy w moc tego sakramentu a stan jego zdrowia jest zły.
  7. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny ( poświęcony szczególnie tematyce towarzyszenia osobom chorym) i Niedziela ( o sensie choroby, cierpienia i sile modlitwy).
  8. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana ś.p. Kazimierz Gil z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.