I NIEDZIELA ADWENTU

2. Kalendarz liturgiczny:wtorek-wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prb.; sobota-wspomnienie Św. Ambrożego, bp.,dK..
  3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. W imieniu księdza rektora, wychowawców i alumnów składam serdeczne Bóg zapłać. Przez cały adwent będziemy zbierać ofiary do puszki na ” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  4. Dzisiaj po sumie, na plebanii, spotkanie młodzieży KSM.
  5. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Od piątku będziemy przeżywać nasze rekolekcje adwentowe, w których będzie nam przewodniczył ks. prof. dr hab. Antoni Nadbrzeżny, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bardzo proszę tak zorganizować sobie czas aby móc w nich w pełni uczestniczyć. Porządek Mszy św.:piątek i sobota w Łańcuchowie o godz. 9.00 i 17.00, w Ostrówku o godz.12.00. Niedziela bez zmian. W sobotę spowiedź rekolekcyjna 45 min przed każdą mszą świętą (8.45, 11.45,16.45). Proszę aby posiłki na dzień spowiedzi dla księży spowiedników przygotowały panie gospodynie z Kajetanówki.
  6. W piątek dzień św. Mikołaja. Ze względu na słabnące zainteresowanie organizowanym przez parafię spotkaniem dzieci z Mikołajem, w tym roku takiego spotkania nie będzie. Ale…zapraszam wszystkich dorosłych, młodzież, dzieci w czwartek na godz. 18.00 do kościoła na film pt. ” Chleb z nieba. Każdy potrzebuje cudu” . Jest to historia, która bardzo mocno dotyka serc widzów. Myślę, że będzie doskonałym wstępem do tegorocznych rekolekcji.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wyjątkowo chorych będę odwiedzał w czwartek od godz. 9.00, będzie to także okazja do przedświątecznej spowiedzi.
  8. W sobotę o godz. 6.00 w kościele Roraty. Zapraszam serdecznie. Pamiętajmy o lampionach.
  9. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne otrzymają łańcuszki z medalikami. Także w przyszłą niedzielę Koło Gospodyń z Wólki Łańcuchowskiej organizuje kiermasz bożonarodzeniowy.
  11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Świece Caritas na stół wigilijny i kalendarze Maryjne na 2020 r.
  12. W środę odpust w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Suma o godz. 18.00. W imieniu księdza proboszcza Andrzeja Lupy serdecznie zapraszam. O godz. 9.00 w parafii Św. Józefa w Łęcznej msza w intencji górników, której będzie przewodniczył abp. Stanisław Budzik.
  13. Jest to także święto patronalne między innymi górników. Całej braci górniczej życzę wszelkiej pomyślności. Tyle samo wyjazdów co zjazdów. Św. Barbara niech was ma w swojej opiece. Szczęść Boże.