UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: sobota – święto Św. Andrzeja, Ap..
  3. W minionym tygodniu zostało wykonane ogrodzenie skarpy przy cmentarzu i nowe boksy na śmieci. Śmietnik przenieśliśmy na prawą stronę cmentarza.  Proszę respektować uwagi zamieszczone na ogrodzeniu. Serdecznie dziękuję panom, którzy pracowali przy wykonaniu ogrodzenia i tym wszystkim, którzy korzystając z nowej lokalizacji śmietnika, segregują odpady. Czekam aż zostanie zabrany kontener. Wtedy będziemy musieli raz jeszcze się zmobilizować żeby to co zostanie posegregować, spakować w worki i umieścić w wyznaczonych do tego boksach. Chcę też poinformować, że cały parking od piątku jest monitorowany. Kamery wysyłają powiadomienia i zdjęcia oraz filmy na stronę internetową parafii i mój numer tel. Mam nadzieję, że nie będzie już incydentów, które zmuszą mnie do wykorzystania tych nagrań.
  4. W sobotę o godz.9.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę aby na te spotkania przychodzili oboje rodzice. To jest spotkanie z rodzicami a nie z rodzicem dzieci. Tematem spotkania będzie wiara.
  5. W sobotę o godz. 10.15 na plebanii spotkanie całej służby liturgicznej.
  6. Ofiary, które będziemy składali na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, którego hasło brzmi: ” Eucharystia daje życie”. Od piątku przed drugą niedzielą adwentu będziemy przeżywali nasze rekolekcje adwentowe. Będzie nam w nich przewodniczył ks. prof. dr hab. Antoni Nadbrzeżny. Proszę o taka organizację czasu abyśmy mogli w pełni uczestniczyć w tym czasie łaski. O przygotowanie posiłków na dzień spowiedzi proszę panie z Kajetanówki.
  8. Caritas Archidiecezji Lubelskiej pragnie serdecznie podziękować za przekazanie ziemiopłodów. W imieniu wszystkich podopiecznych serdeczne Bóg zapłać. Myślę, że taką akcję zbiórki ziemiopłodów możemy organizować kilka razy do roku. W sezonie zbiórki pomidorów, ogórków, kalafiora i brokułów i na jesieni. Wystarczy, że podzielimy się kilkoma skrzynkami czy workami ziemiopłodów, a dla Caritas będzie to ogromna pomoc. Można też przekazywać przetwory. Ogromną radość i zaskoczenie sprawiły ogórki kwaszone przekazane podczas tej zbiórki. Proszę aby mnie informować o tym co możemy przekazać w ciągu całego roku, a zorganizujemy odbiór takich produktów.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp.. Marianna Sacawa z Łańcuchowa. Pogrzeb odbył się w środę. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.