XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Bl. Karoliny Kózkówny, dz., m.; środa – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prob.; czwartek – wspomnienie Ofiarowanie NMP; piątek – wspomnienie Św. Cecylii, dz., m.
  3. „Caritas Archidiecezji Lubelskiej serdecznie prosi Księdza Proboszcza oraz Parafian o zbiórkę ziemiopłodów. Jest to dla nas szczególny rodzaj prośby ponieważ wiemy,  że ta darowizna jest owocem Państwa ciężkiej pracy. Z przekazanych przez Państwa plonów zostaną przygotowane posiłki dla potrzebujących wydawane w jadłodajni ” Anielska Przystań”, którymi są osoby samotne, starsze, niepełnosprawne oraz podopieczni Ośrodka Dla Osób Bezdomnych. W imieniu wszystkich potrzebujących podopiecznych serdeczne Bóg zapłać.” To treść pisma podpisanego przez dyrektora lubelskiej Caritas, Ks. Wiesława Kosickiego, jakie otrzymaliśmy. Mogą to być owoce, warzywa, wszystko co służy przygotowaniu posiłków. Proponuję aby ci, którzy mogą pomóc przygotowali produkty i przywieźli je w czwartek na podwórko przy plebanii a w piątek będzie samochód, który to wszystko odbierze. Ks. dyrektor prosił, aby w miarę możliwości pakować produkty w worki co ułatwi im załadunek.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość poświęcenia kościoła p.w. Św. Barbary w Łęcznej. W imieniu księdza proboszcza zapraszam na tę uroczystość.
  5. Kolejny raz zwracam się z prośbą o w miarę możliwości zabieranie śmieci z cmentarza ze sobą, a jeśli je zostawiamy to w wyznaczonych miejscach i posegregowane.
  7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzieny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.