XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, App.; piątek – uroczystość Wszystkich Świętych; sobota – wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych.
  3. Wczoraj o godz. 9.00 odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Było o tyle istotne, że brane były miary na stroje pierwszokomunijne. Niestety nie było prawie połowę rodziców z dziećmi. Rozumiem, że nie są zainteresowani przystąpieniem swoich dzieci do I Komunii Świętej?
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość nie będzie odwiedzin chorych w domach.
  5. Msze święte w Uroczystość Wszystkich Świętych: godz. 8.00 w Łańcuchowie, godz. 10.00 w Ostrówku i godz. 12.00 na cmentarzu. W dzień zaduszny o godz. 9.00 w Ostrówku, 11.30 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych, o godz. 12.00 Msza święta na cmentarzu i godz. 17.00 Msza święta w kościele. Msze święte na cmentarzu uzależnione są od pogody. Jeżeli będzie padał deszcz zarówno w piątek jak i w sobotę Msze święte będą sprawowane w kościele.
  6. W minionym tygodniu mieliśmy kontrolę sanepidu na cmentarzu. Niestety, po raz pierwszy jej rezultat był negatywny ze względu na dużą ilość śmieci, które są zrzucane na skarpę. Zostaliśmy zobowiązani do ich uprzątnięcia do dnia 15 listopada. Dlatego też proszę , aby każdy Radny na sobotę 9 listopada zorganizował po 3 osoby (sprawne) na godz. 10.00 w celu uprzątnięcia skarpy. Byłoby dobrze gdyby dało się zjechać ciągnikiem i zrzucać na przyczepę śmieci. Szczególnie serdecznie zapraszam osobę, która zrzuciła ze skarpy wnętrze spalonego samochodu, o którym mówiłem. Potraktujmy mój apel odpowiedzialnie.
  7. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy o segregacji śmieci.
  9. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela a także Kalendarze Maryjne na 2020 r.
  10. Zachęcam też do złożenia ofiary do puszki na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
  11. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana w wieku 100 lat i pięciu dni + Janina Berbeć z Górnego. Pogrzeb jutro o godz. 15.00 w Łańcuchowie. O 14.30 różaniec. Zmarła też + Zofia Rzeźnik, mama ks. kan. Janusza Rzeźnika, proboszcza par. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Pogrzeb także jutro w Tarnogrodzie. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków .Amen.