XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Jana Pawła II, p..
 3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje – ” Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”. Dzisiaj także złożymy ofiarę do puszek na ” Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 4. Dzisiaj w Kościele w Polsce dzień liczenia wiernych ( dominicantes i comunicantes). Proszę o niespieszne wychodzenie z kościoła.
 5. Ofiary zbierane do puszek w dniach od 20 do 26 października przeznaczone są na ” Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”
 6. We wtorek przypada rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego abpa Stanisława Budzika.
 7. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w kaplicy i w kościele, za co można przez cały miesiąc zyskać łaskę odpustu zupełnego.
 8. Zbliża się listopad. Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z porządkami na cmentarzu raz jeszcze proszę o segregację śmieci, a jeśli to możliwe o zabieranie ich ze sobą.
 9. Listopad to także czas modlitwy wypominkowej za naszych bliskich zmarłych. Przypomnę, że na kartkach, wypominkowych wpisujemy nazwę miejscowości. Przypomnę kolejność wypominek: 4.11-Ostrówek Kol., Zalesie i Kajetanówka; 5.11-Ostrówek ( stara wieś) i Górne; 6.11-Ostrówek ( szosa), Wólka Łańcuchowska i Kol. Łańcuchów; 7.11- Łańcuchów; 8.11-Ciechanki ( od rzeki) i Ciechanki Kol.; 9.11- Ciechanki (od Łęcznej).
 10. W sobotę, w kościele o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła z ucałowaniem relikwii.
 11. Także w sobotę, o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, a o 10.00 spotkanie służby liturgicznej.
 12. W przyszła niedzielę zmiana czasu na zimowy. Śpimy o godzinę dłużej.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 14. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. A także Kalendarze Maryjne na 2020r i nasze modlitewniki parafialne.