XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek-wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dz., dK.; środa-wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; czwartek-wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp.,m.; piątek-święto Św. Łukasza, Ew.
 3. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj o. Andrzeja Zalewskiego, franciszkanina z Zamościa proboszcza par. Zwiastowania NMP, gwardiana klasztoru. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże.
 4. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe dzieci, dorosłych i młodzież. Przypomnę, że przez cały październik za odmówienie różańca we wspólnocie.
 5. Dzisiaj przypada XIX Dzień Papieski. Kwestę do puszki na Fundusz Papieski przeprowadzimy w przyszłą niedzielę. Dzisiejszymi ofiarami wesprzyjmy dzieło rewitalizacji bazyliki oo. franciszkanów w Zamościu.
 6. Ofiary, które będziemy składać na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na misje w ramach Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
 7. Wraca temat śmieci cmentarnych. W czwartek, około godz.11 ktoś wywiózł wnętrze spalonego samochodu BMW 3. Brak słów żeby to skomentować. Zgłosiłem sprawę na policję, która podjęła działania. Po raz kolejny apeluję o nie wyrzucanie przy cmentarzu odpadów domowych, a wręcz o zabieranie tego co się da do śmieci segregowanych w gospodarstwach domowych. W tym tygodniu za dwa kontenery śmieci zapłaciłem 2592 zł i nie wiem czy nie będzie kolejnych dwóch. Cale mnóstwo śmieci jet ewidentnie nie pochodzących z cmentarza. Kolejny skandal, to wkłady po zniczach wrzucone do toalety znajdującej się na cmentarzu. Pozostawię to bez komentarza…Mam wrażenie, że monitoring jest potrzebny nie tylko przy śmieciach (który wkrótce się tam pojawi), ale także wewnątrz toalety.
 8. Radnych, którzy nie odebrali jeszcze kartek wypominkowych zapraszam do zakrystii.
 9. Dzisiaj dzień wyborów parlamentarnych.Pamiętajmy o tym chrześcijańskim i obywatelskim obowiązku spełniając go odpowiedzialnie.
 10. W czwartek, po różańcu, zapraszam rodziców dzieci, które będą miały chrzest w niedziele na spotkanie w kościele.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 12. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Niedziela. Kalendarz Maryjny na 2020 r.
 13. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty życzę satysfakcji z wkładu w formację młodego pokolenia,nie tylko tej moralnej, ale także materialnej. I oczywiście duuuużo cierpliwości i empatii.