ACH…CO TO BYŁ ZA ŚLUB….

W sobotę, 28 września, na ślubnym kobiercu w naszym kościele stanęli Karolina Jarszak i Arkadiusz Lubera. Niby nic takiego..nie pierwszy i nie ostatni ślub w naszym kościele…ale….Ceremonia odbyła się w szczególnej oprawie, którą zapewnił  Zespół Pieśni i Tańca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, którego członkami są nowożeńcy. Nie tylko utworzyli piękny korowód za nowożeńcami, ale także obsłużyli liturgię czytając pierwsze czytanie, modlitwę wiernych i uwielbienie. Gdyby tego było mało trzeba nam skierować wzrok na chór. Tam za organami zasiadł Pan Rudolf Steiner, obecnie akompaniator zespołu, a wcześniej wieloletni organista w archikatedrze i pierwszy organista w par. NMP Matki Kościoła w Świdniku ( rodzinna parafia ks. proboszcza), a śpiewy wykonywała Pani Barbara Brzozowska, kierownik ZPiT KUL, na co dzień organistka w bazylice ojców Dominikanów w Lublinie. Nowożeńcom życzymy długich lat życia we wzajemnej miłości. W homilii było nawiązanie do świeżo odnowionych drzwi kościoła, które przetrwały długie lata dlatego, że są wykonane z dwóch rodzajów drewna-dębu i lipy, tak różnych a jednocześnie tak współpracujących ze sobą co pozwoliło im przetrwać 200 lat. Życzymy i nowożeńcom wielu lat wspólnego szczęścia we wzajemnej odpowiedzialności za siebie.