XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

!. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są gablocie i na stronie internetowej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny: piątek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bp., dK.; sobota – święto PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO.

3. „Polska pod Krzyżem”14 września. Kolejna inicjatywa, po „Wielkiej Pokucie” i „Różańcu do Granic” jest reakcją świeckich i duszpasterzy na kryzys wiary, który dotyka Kościół. Niestety, jesteśmy krajem, gdzie w tej chwili najliczniej odchodzi się od wiary, a tylko niewielki procent młodzieży po bierzmowaniu zostaje w Kościele. Wobec bluźnierstw, profanacji sakramentów, świętych wizerunków, głośnych odejść kapłanów i wzmożonej agresji antychrześcijańskich ideologii potrzebna jest wielka modlitwa.Kościół, Polska i każdy z nas potrzebuje odnowy wiary, by „budować nasz dom na skale”, by „wrócić do pierwotnej Miłości”. To jest możliwie właśnie pod Krzyżem. Krzyż Jezusa jest źródłem życia, to na nim powstaje Kościół, to na nim umiera Serce Jezusa, to tam, z tego Serca wypływa Boże Miłosierdzie. Dlatego musimy powrócić pod Krzyż, aby w ogóle dalej żyć… Ze względów ” technicznych” nie możemy zorganizować tego wydazenia w naszej parafii, ale zachęcam do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

4. W sobotę o godz. 20.00, w parafii p.w. Św. Jozefa w Łęcznej odbędzie Apel Młodych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

5. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ” Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”

6. W przyszła niedzielę odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Białce.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy

8. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedziely, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.

9. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Krzysztof Roczon z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.