PLON NIESIEMY PLON…

W pierwszą niedzielę września rolnicy z parafii w Łańcuchowie dziękowali za tegoroczne plony. Uroczystość rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks, kanonik Tadeusz Nowak. po Mszy uczestnicy uroczystości przeszli w korowodzie z wieńcami na plac przy plebanii, gdzie odbywała się dalsza część obchodów w formie festynu. Tradycyjnie nie zabrakło straganów kulinarnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Były „dmuchańce” dla dzieci. Oprawę muzyczną zapewnił zespół AREM. Po raz pierwszy pojawiła się humorystyczna dekoracja festynowego placu. Zwolennicy jednośladów mieli okazję obejrzeć z bliska, a nawet przejechać się zabytkową już WSK-ą. Świętowanie zgromadziło sporą liczbę osób, także gości spoza parafii. Następne dożynki…już za rok. Podczas Mszy świętej w Ostrówku odsłoniliśmy tablicę pamiątkową poświęconą osobie śp. ks. Jana Szczepańskiego.