XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie NMP Częstochowskiej; wtorek – wspomnienie Św. Moniki; środa – wspomnienie Św. Augustyna, bp., dK; czwartek – wspomnienie Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
 3. Dzisiaj odpust w par. NMP Częstochowskiej w Ludwinie.
 4. Ofiary zbierane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na przybory szkolne dla dzieci w ramach akcji             ” Tornister pełen uśmiechów”.
 5. Bardzo proszę o nie wyrzucanie śmieci z gospodarstw domowych przy cmentarzu. Pojemnik pełen jest śmieci z remontu domu. Nie są to śmieci tzw cmentarne i nie będą uprzątnięte przez Zakład Komunalny. Podobnie jak worki ze śmieciami domowymi. Proszę osoby , które je wyrzuciły o uprzątnięcie swoich śmieci.
 6. W sobotę 31 sierpnia odbędzie się Rajd rowerowy szlakiem męczeńskiej śmierci ks. Jana Szczepańskiego. Rozpocznie się Mszą św. o godz.8.00 w Brzeźnicy Bychawskiej. Długość trasy rajdu ok 63 km. Na trasie ognisko, kiełbaski, ciasta, napoje. Kontakt z organizatorem pod nr tel. 605609783.
 7. W niedzielę w kaplicy w Ostrówku, podczas Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej poświęconej śp. ks. Janowi Szczepańskiemu.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasze parafialne DOŻYNKI. Suma z dziękczynieniem za tegoroczne plony o godz. 12.00 w Łańcuchowie. Program DOŻYNEK na plakatach. Jak zwykle będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Mam nadzieję, że w organizację dożynek włączą się wszystkie wioski.
 9. Ofiary zbierane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Kalendarze Maryjne na 2020 r, książka o Łańcuchowie, której promocja odbyła się w zeszłą niedzielę, Modlitewnik Parafialny.
 12. Z naszej wspólnoty odeszła śp. Władysława Kot (93 l) z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.