JAKUBKI 2019 !

W niedzielę, 28 lipca, po raz pierwszy organizowaliśmy w parafii JAKUBKI – festyn o charakterze rodzinnym, który jest naszym nowym produktem turystycznym i kulturalnym. Głównym punktem festynu było rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego im. Kajetana Suffczyńskiego. Zanim poznaliśmy laureatów zebrani w kościele goście poznali zaprezentowaną przez ks. proboszcza historię kościoła i parafii. Po czym, wraz z Panią Dominiką Kornecką – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie ( współorganizatora konkursu), ks. proboszcz ogłosił wynik konkursu: III miejsce zajęła Karolina Zwolińska – Łańcuchów na kartach historii, II miejsce Julia Zając – Gawęda o srebrnym medaliku, I miejsce Natalia Stamirowska – Gawęda o złym Janku. Wyróżnienie otrzymała Weronika Jabłońska za pracę pt. Dworek w Łańcuchowie. Trzy osoby oddały prace napisane ręcznie, które zostały nagrodzone zestawami do kaligrafii: Katarzyna Staszczyk, Aleksandra Pierścińska i Jakub Drewniak. Podziękowania za współpracę otrzymała także pani Dominika. Zaraz po ogłoszeniu wyników konkursu literackiego wystartował wyścig rowerowy współorganizowany przez Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie. Zawodnicy pojechali w trzech kategoriach wiekowych 8-13 lat ( najliczniej reprezentowana), 14-18 lat i 19+. Po troje zwycięzców w każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Salon samochodowy EXPAK A. KITA. W tym samym czasie odbywały się występy na festynowej scenie. Pierwszy wystąpił zespół Bębnoludy  z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy. Swoim śpiewem uświetnił festyn także Zespół Śpiewaczy Zapłocianie działający przy GOK w Milejowie. Dzieci bawiły się pod czujnym okiem profesjonalnych animatorek. Miały także do dyspozycji dmuchańce i inne atrakcje. Można było zasmakować jazdy w siodle. Wszystkie wioski wystawiły niezwykle atrakcyjne kiermasze kulinarne i z rękodziełem. Namalowane przez siebie obrazy olejne prezentowała p. Barbara Zielińska z Łęcznej. Nie zabrakło stoiska Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na którym można było kupić modlitewnik parafialny a także otrzymać materiały promujące Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Całość zakończyła zabawa taneczna przy muzyce w wykonaniu dobrze znanego i zaprzyjaźnionego z parafią Dariusza Wiechnika. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów: Zajazd w lesie ( I i M Pełczyńscy – sponsor nagród dla laureatów konkursu literackiego), Salon samochodowy EXPAK A. KITA ( sponsor pucharów dla zwycięzców wyścigu rowerowego) i właściciel stacji paliw MOYA ( P. Wieczorkowie – sponsor zabawy tanecznej). Dziękuję wszystkim kolom gospodyń, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu, Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejowie, Gminnemu Ośrdkowi Kultury w Milejowie za pomoc w organizacji festynu i wszystkim, którzy zaszczycili nas swoja obecnością.