XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek-wspomnienie Św. Marty; środa-wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prb.;czwartek-wspomnienie Św.Alfonsa Liguoriego, bp., dK.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
 4. W piątek w kościołach parafialnych mozna uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkula. Odpust zupełny może uzyskać wierny będący w stanie łaski uświęcającej, który pobożnie odmówi w tym dniu Ojcze nasz i Wierzę w Boga nawiedzając jeden z kościołów parafialnych.
 5. Dzisiaj będziemy przeżywać nasze wydarzenie parafialne JAKUBKI. Zapraszam najpierw na godz.15.00 do kościoła gdzie rozstrzygniemy Konkurs Literacki im. Kajetana Suffczyńskiego, poznamy historię parafii. A potem zapraszam na plac przy plebanii na dalszą część festynu.
 6. W związku z wyścigiem rowerowym, który się odbędzie bardzo proszę aby na czas przejazdu zawodników nie parkować samochodów wzdłuż trasy wyścigu! ( trasa pokrywa się z trasą procesji Bożego Ciała). Samochody można będzie parkować na placu za remizą strażacką i na parkingu przy kościele. Żeby zaparkować samochód za remizą trzeba przyjechać przed 14.30. Tę prośbę kieruję ze względu na bezpieczeństwo biorących udział w wyścigu oraz pojazdów za które nie biorę odpowiedzialności.
 7. Chętni do udziału w wyścigu w trzech kat.wiekowych: 8-13 l , 14-18 l i 19+ mogą się jeszcze rejestrować w punkcie rejestracji zawodników przy kościele do godz. 15.00. Wymagany jest kask ochronny.
 8. Już teraz pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego wydarzenia. GOK w Milejowie za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Konkursu Literackiego, OZK za zorganizowanie i przeprowadzenie wyścigu, sponsorom nagród: właścicielom Zajazdu w Lesie ( państwu Pełczyńskim), właścicielom stacji paliw MOYA ( państwu Wieczorkom), Honorowemu Konsulowi Mołdawii w Lublinie ( Andrzejowi Kicie). Dziękuję Kołom Gospodyń wiejskich za przygotowanie kiermaszów kulinarnych i wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i organizację festynu. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej zabawy.
 9. Od dzisiaj do nabycia w kościele i podczas festynu Modlitewnik Parafialny parafii Pw. Św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie w cenie 5 zł/szt. Znajdziemy w nim krótką historię parafii, historię kultu Św. Jana Chrzciciela i Św. Jakuba Apostoła wraz z modlitwami do obydwu świętych.
 10. W przyszłą niedzielę po sumie w kościele promocja książki pani Marioli Błasińskiej ” Cud. W 1949r. Lublin stał się Częstochową”. Do nabycia będzie 20 książek z autografem autorki.
 11. 6 sierpnia w Przemienienie Pańskie będziemy przeżywać odpust. O przygotowanie obiadu dla księży gości proszę panie gospodynie z Zalesia.
 12. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 14. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana Śp. Sławomir Kanaszewski. Pogrzeb we wtorek wŁańcuchowie o godz. 15.00. Różaniec o 14.30. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.