XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy Św. na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek-święto Św. Marii Magdaleny; wtorek-święto Św. Brygidy, z., patronki Europy; środa-wspomnienie Św. Kingi, dz.; czwartek-święto Św. Jakuba Ap.; piątek-wspomnienie Św.Rodziców NMP Joachima i Anny.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na organizację Miva Polska.
 4. Jeszcze tylko dzisiaj można zapisywać się do udziału w wyścigu rowerowym. Z powodu małego zainteresowania wyścig jest zagrożony (może się nie odbyć).
 5. Jutro odpust w parafii Św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 6. W czwartek, święto Św. Jakuba Ap. na zakończenie Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jakuba.
 7. W przyszła niedzielę Jakubki-festyn o charakterze rodzinnym. Zapraszam wszystkich na godz.15.00 do kościoła gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu literackiego na gawędę historyczną wraz z prezentacją prac laureatów. Bardzo proszę Koła Gospodyń z poszczególnych wiosek o wystawienie stoisk kulinarnych i innych atrakcji. Na sobotę zapraszam kilku panów do pomocy w ustawieniu części namiotu zadaszającego scenę.
 8. Do 25 lipca w parafii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 10. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela.
 11. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Leszek Śliwiński. Pogrzeb jutro o godz. 15.00 w Łańcuchowie. O 14.30 różaniec w kościele.