XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: środa-święto Św. Tomasza , Ap.; w archikatedrze święto MB PŁACZĄCEJ; sobota-wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz..
  3. Dzisiaj po sumie na plebanii spotkanie młodzieży KSM.
  4. W środę Msza Święta Pontyfikalna w archikatedrze o godz. 19.00 pod przewodnictwem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka. Po Mszy Św. procesja różańcowa ulicami miasta. Apel Jasnogórski o 22.00.
  5. OKO-LUX sp. z o.o. zaprasza na badanie wzroku i ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry). W dn. 03.07.2019 w Praktyce Lekarza Rodzinnego ” Lustmed” ul. Kościelna 29 w Mełgwi w godz. od 08.00 do 10.00. Zapisy Rejestracja pod nr 81 504-93-19. Koszt badania komputerowego 5 zł. Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł. Zapisy do 03.07.2019. Podczas badania możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienie okularów. Badanie dla osób dorosłych (powyżej 16 roku życia).
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach.
  7. Podczas festynu ” Jakubki” (ostatnia niedziela lipca) organizujemy wyścig rowerowy pod czujnym okiem Okręgowego Związku Kolarskiego w Lublinie. Wiek  bez ograniczeń ( będą różne kategorie wiekowe, min 10 osób w danej kategorii). Warunkiem startu jest posiadanie kasku! Uczestnicy niepełnoletni muszą przedstawić zgodę rodziców. Zapisy od najbliższej niedzieli w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przy tej okazji ponawiam prośbę pod adresem ewentualnych sponsorów tego wydarzenia.
  8. Bóg zapłać paniom gospodyniom z Kajetanówki za przygotowanie obiadu odpustowego. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  9. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela.