KU CZCI ŚW. JANA CHRZCICIELA

24 czerwca w dzień Narodzin Św. Jana Chrzciciela wspólnota parafialna w Łańcuchowie przeżywa swoją doroczną uroczystość odpustową. Uroczystość narodziń Św. Jana Chrzciciela skłania nas do refleksji w trzech aspektach. Po pierwsze wdzięczności wobec naszych ” Janów”, którzy nam pokazali Chrystusa i do niego przyprowadzili. Po drugie przyjęcie misji świętego patrona, który wskazywał Jezusa jako Mesjasza. I po trzecie szukanie ciągle tych, którzy jak Św. Jan Chrzciciel także w obecnych czasach będą nam pokazywać Jezusa – głosił ks. Szymon Majewski, który przewodniczył sumie odpustowej. Ks. Szymon jest neoprezbiterem, pochodzi z parafii Św. Barbary w Łęcznej. Został skierowany do pracy w parafii Narodzenia NMP w Chełmie. Po procesji i błogosławieństwie udzielił wiernych prymicyjnego błogosławieństwa. Uroczystość odpustową rozpoczęła Msza Święta w wigilię uroczystości sprawowana na parafialnym cmentarzu.