XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek-Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – odpust parafialny; piątek- uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA; sobota- Uroczystość Św. Piotra i Pawła, App.
  3. Jutro będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Słowo Boże wygłosi i będzie przewodniczył sumie odpustowej ks. Szymon Majewski, neoprezbiter z par. Św. Barbary w Łęcznej. Po sumie udzieli zebranym prymicyjnego błogosławieństwa z którym związana jest łask odpustu zupełnego. Jutro każdy wierny naszej parafii lub przebywający w naszej parafii może uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Porządek Mszy Św. jutro (Msze będą sprawowane tylko w Łańcuchowie) o godz. 8.00, 12.00 – suma i o godz. 17.00 ( dla pracujących przed południem).
  4. W czwartek zakończenie Uroczystości Bożego Ciała. Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 17.00. O dekorację ołtarzy proszę następujące wioski: ołtarz I- Ciechanki od Łęcznej, ołtarz II- Ciechanki od rzeki, ołtarz III- Wólka Łańcuchowska, ołtarz IV – Kol. Łańcuchów. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę bęą przeznacone na Stolicę Apostolską. O godz. 18.00 w Łańcuchowie msza św. zbiorowa. Odpust zupełny w ten dzień możę uzyskać wierny, który pobożnie odmówi Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, nawiedzi archikatedrę albo bazyliki mniejsze ( oo dominikanów w Lublinie, Narodzenia NMP w Chełmie, w Wąwolnicy lub Św. Anny w Lubartowie) lub z pobożną intencją będzie używał przedmiotu pobłogosławionego przez Ojca Św. albo przez biskupa odmawiając wyznanie wiary.
  7. W tym tygodniu, we wtorek przypada 17 r. śm. ks. Kazimierza Błaszczuka.
  8. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/ kaplicy.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  11. Dzisiaj po każdej Mszy Św., w ramach ekspiacji za profanacje w przestrzeni publicznej, będziemy śpiewać suplikacje.
  12. Dzień Ojca. Być ojcem to nie tylko zarabiać pieniądze. Być ojcem to zapewnić bezpieczeństwo, stanowić kręgosłup rodziny, to wychowywać dając dobry przykład także w wymiarze życia duchowego. I bycia takimi ojcami życzę wszystkim Tatom.