UMOCNIENI PARAKLETEM…

10 czerwca, w święto NMP Matki Kościoła ” młody Kościół” naszej parafii przeżywał szczególną uroczystość. W tym dniu 49 osób przyjęło z rąk J.E. Ks. Bpa Mieczysława Cisło sakrament bierzmowania. W ciepłych słowach skierowanych do kandydatów ks. bp wyraził nadzieję, że ci młodzi będą faktyczną wiosną Kościoła. Wiosna kojarzy się z nowym życiem,  nową siłą ale też niezwykłym pięknem wyrażanym choćby w śpiewie ptaków. W tych młodych nadzieja na piękno Kościoła, nadzieja na to, że chrześcijańskie wartości będą kultywowane. W myśl słów św. Jana Pawła II  „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”. Chrześcijaństwo wymaga radykalizmu i odwagi. Ale właśnie w tym celu otrzymujecie sakrament bierzmowania wraz z darami Ducha Świętego : mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni bożej – mówił ks. bp Mieczysław. Bierzmowani otrzymali pamiątkowe krzyże i Ewangelizacyjne katechizmy młodych dedykowane właśnie przyjmującym sakrament chrześcijańskiej dojrzałości. Ks. bp poświęcił też obraz MB Zwycięskiej, który po kilku miesiącach renowacji wrócił do naszego kościoła. Droga młodzieży żywię nadzieję, że to wydarzenie nie będzie waszym ” uroczystym rozstaniem z Kościołem” i,  że, chociażby, zasilicie szeregi KSM naszej parafii co będzie potwierdzeniem waszej chrześcijańskiej dojrzałości.