NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek-święto NMP Matki Kościoła;wtorek-wspomnienie Św. Barnaby, Ap.; środa-wspomnienie Bł. Władysława Goral, bp., Kazimierza Gostyńskiego, prb.,Antoniego Zawistowskiego, prb. i Stanisława Mysakowskiego, prb., mm;czwartek- święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA; piątek-wspomnienie Bł. Michała Kozala, bp. im.
 3. Dzisiejszą uroczystością kończymy okres wielkanocny. Odpust zupełny w dniu dzisiejszym może uzyskać wierny, który w kościele lub kaplicy uczestniczy w uroczystym śpiewie lub recytacji Veni Creator ( O Stworzycielu Duchu przyjdź).
 4. Jutro, w święto NMP MATKI KOŚCIOŁA o godz. 16.00 do sakramentu bierzmowania przystąpi młodzież z naszej parafii. Będziemy gościć Ks. bpa Mieczysława Cisło. Proszę rodziców kandydatów do tego sakramentu, aby jutro przyszli przygotować kościół na to wydarzenie.
 5. Nabożeństwo czerwcowe jutro o 15.30 w kościele.
 6. W czwartek, w 98 r. życia, zmarł bp. senior Bolesław Pylak. 22 lata był arcybiskupem naszej archdiecezji. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w archikatedrze.
 7. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe.
 8. Ofiary, które będziemy składali w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 9. Do kościoła, po renowacji wrócił obraz MB ZWYCIESKIEJ. Za sfinansowanie tego dzieła serdecznie dziękuję Panu Leonardowi Szabale z Kajetanówki. Uczynił to z oszczędności zgromadzonych jeszcze z małżonką śp. Teresą Szabała.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
 12. Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Ks. bpa Bolesława Pylaka.