WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek- wspomnienie Św. Karola Lwangi i Tow., mm.; Środa- wspomnienie Św. Bonifacego, bp., m.: sobota – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
  3. Dzisiaj Niedziela Dziękczynienia. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.
  4. W imieniu swoim a także rodziców Martynki Grzesiuk chcę serdecznie podziękować wszystkim za ofiary złożone podczas kwesty w zeszłą niedzielę a także podczas wczorajszego festynu. Dziękuję też wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie zbiórki.
  5. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu. W piątek od godz. 10.45 odwiedziny chorych w domach.
  7. W piątek o godz. 9.30 w Ostrówku msza święta z okazji 10 rocznicy nadania Szkole Podstawowej imienia i 105 rocznicy powstania szkoły.
  8. W piątek o godz. 19.00 spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. W sobotę o 19.00 próba kandydatów ze świadkami w kościele.
  9. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Łęcznej zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopii w ramach projektu pod nazwą ” Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego” Do projektu kwalifikują się osoby w wieku 50-65 lat z terenów wiejskich. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  10. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w dn. 9 czerwca 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się na Placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie: godz. 14.00 program słowno-muzyczny pn. Scena Pełna Życia. Z koncertem wystąpią : Zespół Guadalupe i Monika Grajewska. Teksty o rodzinie św. Jana Pawła II i ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego będzie czytał Jerzy Zelnik. Godz. 16.00 wymarsz w kierunku Archikatedry Lubelskiej pod przew. abpa Stanisława Budzika. Godz. 17.00 Msza w Archikatedrze pod przew, abpa Stanisława Wielgusa. Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego oraz troską o rozwój relacji rodzinnych opartych na miłości i wzajemnej odpowiedzialności.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  12. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.
  13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jan Kasprzak z Ostrówka. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.