ARMAGEDON PO BURZY NA CMENTARZU

Ostatnie burze wyrządziły poważne szkody na cmentarzu parafialnym. „Sorry, taki mamy klimat…” chciałoby się powiedzieć cytując jedną z naszych europejskich parlamentarzystek. Rzeczywistość jednak nie nastraja do beztroski. Kilka grobów zostało uszkodzonych bardzo poważnie. Ubezpieczenie OC parafii obejmuje tylko osoby a nie pomniki. które są trudne do wyceny. Dlatego też naprawa uszkodzeń zostaje w gestii zainteresowanych, niestety. Przed dwoma laty wycięliśmy znaczną ilość drzew. Ze względu na brak odpowiednich przymrozków w zimie nie dało się wjechać ciężkim sprzętem na teren cmentarza ani na tereny przyległe aby wyciąć pozostałe drzewa. Stąd też te szkody, które zainteresowane osoby muszą pokryć we własnym zakresie. Wniosek – ubezpieczajmy nasz pomniki wraz z ubezpieczeniem majątkowym domów i gospodarstw.