ROWERAMI DO ŁAŃCUCHOWA

Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej w Jaszczowie zorganizowało Rajd Rowerowy z Jaszczowa do Ciechanek (Zajazd w Lesie). Rajd odbył się 4 maja. Uczestnicy zawitali także w naszym parafialnym kościele. Poznali historię kościoła i parafii, zabytki zgromadzone w naszej świątyni, popatrzyli na wnętrze z perspektywy odnowionej ambony, zwiedzili kryptę. Kilku uczestników było w naszym kościele przed remontem. Byli pełni zachwytu i uznania za piękno wnętrza kościoła. Zapowiedzieli swoją obecność kolejny raz kiedy wróci poddawany konserwacji obraz Matki Bożej Zwycięskiej z ołtarza bocznego. Wśród uczestników byli także goście z Lublina. Współorganizatorem rajdu był Andrzej Kita Prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Lublinie. Wszystkie trzy podmioty: Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej w Jaszczowie, Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie i Zajazd w lesie w Ciechankach są partnerami naszej parafii w zakresie współpracy i wzajemnej promocji.