II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MILOSIERDZIA

1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny : poniedziałek – wspomnienie Św. Katarzyny ze Sieny, dz., dK., patronka Europy; wtorek – uroczystość Św. Wojciecha, bp., m., głównego patrona Polski ( przeniesiona z 23 .05); czwartek – wspomnienie Św. Atanazego,bp.,dK.; piątek – uroczystość NMP Królwej Polski, głównej patronki Polski.; sobota – wspomnienie Św. Floriana,m., patrona min. strażaków.
  3. Dzisiaj po sumie spotkanie młodzieży KSM na plebanii.
  4. Dzisiaj uroczystość odpustowa w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Suma o godz. 12.00. O godz. 11.00 godzina Miłosierdzia.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe w dni powszednie w Ostrówku o godz. 16.30, w Łańcuchowie po Mszy Świętej. W niedzielę w Ostrówku po Mszy Św. o godz. 10.00 w Łańcuchowie po sumie.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość i inny rozkład Mszy Św. nie będzie pierwszopiątkowych odwiedzin chorych w domach.
  7. W piątek uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI – odpust w kaplicy w Ostrówku. Msze Św. będą odprawiane w następującym porządku : w Łańcuchowie o godz. 8.00 i 10.00, w Ostrówku suma odpustowa o godz. 12.00. Sumie będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Marek Maj, kapelan Szpitala Powiatowego w Łęcznej. Uroczystość odpustowa takżw w parafii pw. Św. Barbary w Łęcznej. Suma o godz. 11.45.
  8. Sołtys i Rada Sołecka Łańcuchowa zapraszają na Majówkę,która odbędzie się 3 maja o godz. 17.00 na palcu na przeciwko Szkoły Podstawowej.
  9. Sołtys i Rada Sołecka Górnego zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 4 maja przy starej szkole. Festyn będzie poprzedzony poświęceniem pól dla parafian skupiających się wokół Kościoła w Łańcuchowie. Przejdziemy w procesji od figurki przy skrzyżowaniu do szkoły święcąc pola. A po poświęceniu festyn z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
  10. W sobotę, w dzień wspomnienia Św. Floriana będziemy modlić się w intencji strażaków. W Ostrówku o godz. 17.00 w Lańcuchowie o godz. 18.00. Proszę o wystawienie pocztów sztandarowych.
  11. Ofiary, które będziemy zbierali na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  13. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Józef Gała. Pogrzeb odbył się w środę. Zmarł śp. ks. Michał Walkowski, wikariusz w par. pw. Św. Marii Magdaleny w latach 1982-1987. Pogrzeb 2 maja o godz. 12.00 w par. pw. Św. Barbary w Łęcznej.Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.