NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania całego Triduum Paschalnego: Służbie Liturgicznej, szafarzom, chórowi wraz z Panią Moniką, druhom strażakom, paniom dekorującym kościół. Wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.
  2. W piątek z racji obchodzonej oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W minioną niedzielę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Jednym z tematów była termomodernizacja kaplicy i plebanii. Wraz z Radą ustaliliśmy: najbliższa składka kwartalna będzie zebrana do połowy maja. Prosimy o szczególną ofiarność ze względu na czekające nas koszta. Zgodnie stwierdziliśmy, że termomodernizacja kaplicy i plebanii jest niezbędna. Na złożenie wniosku potrzebujemy ok. 70 000 zł. Stąd też prośba o większą ofiarność podczas tej składki.
  4. W sobotę o godz. 11.00 w kaplicy w Ostrówku będzie odprawiona Msza Św. w intencji pomordowanych przez htlerowców podczas II wojny światowej. Po Mszy Św. uroczystości przy pomniku w Kol. Ostrówek.
  5. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia. Odpust zupełny może uzyskać każdy kto bez przywiązania do grzechu, nawet lekkiego weźmie udział w praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia.
  6. W środę rozpoczynamy prace polegające na szczotkowaniu posadzki w celu doprowadzenia jej do stanu zgodnego z założeniem projektanta.
  8. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny
  9. Życzenia.