W hołdzie Marszałkowi

W sobotę 30 grudnia 2018 r. uroczyście odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechankach. Pierwszy pomnik wodza stał przed szkołą w Ciechankach w latach 1934 – 1963. Na tych terenach walczyli pisłudczycy, którzy rekrutowali się także z mieszkańców okolicznych wiosek gminy Puchaczów. W pobliżu pomnika usypany jest kopiec poświęcony ich pamięci. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Łańcuchowie. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się przed pomnik usytuowany przed budynkiem przedszkola w Ciechankach. Po uroczystych przemowach dokonano odsłonięcia pomnika w towarzystwie władz samorządowych i wojewódzkich, przedstawicieli parlamentu, fundatorów, syna fundatora pierwszego pomnika, ówczesnego właściciela Ciechanek Wacława Lacherta i zaproszonych gości. Uroczystość zakończyła salwa honorowa. Monument wzorowano na pierwszym pomniku stojącym w tym samym miejscu. Pomnik ma nie tylko przypominać postać bohatera, ale przede wszystkim wartości, którym był wierny – Bóg, Honor, Ojczyzna.