IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – uroczystość Narodzenia Pańskiego; środa – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika; czwartek – święto Św. Jana,Ap., Ew.; piątek – święto Św. Młodzianków, mm; niedziela – święto Świętej Rodziny: Jezusa ,Maryi i Józefa.
  3. Ofiary zbierane dzisiaj do puszki przeznaczone są na Fundusz ” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  4. Dzisiaj na sumie będziemy uczestniczyć w obrzędzie obłóczyn trzech nowych ministrantów.
  5. Dzisiaj o godz. 16.00 będziemy ubierać choinki i szopkę. Zapraszam do pomocy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i wszystkich chętnych.
  6. Jutro wigilia. Zachowajmy postny charakter tego dnia. a wieczorem w klimacie rodzinego ciepła zasiądźmy do wigilijnej wieczerzy spożywanej na trzeźwo, bez alkoholu.
  7. Msza święta w Ostrówku jutro o 22.00, Pasterka w Łańcuchowie tradycyjnie o północy.
  8. Wtorek i środa porządek Mszy świętych niedzielny. W czwartek święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. w Ostrówku i Łańcuchowie będziemy kosztować wina pijąc miłość św. Jana.
  9. W czwartek rozpoczynam też wizytę duszpasterską w domach. Przychodzę z modlitwą i błogosławieństwem dla rodziny na nadchodzący rok. Proszę przygotować stolik nakryty białym obrusem,wodę święconą, kropidło, Krzyżyk, świece i intencje modlitwy rodziny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na kontynuację naszych prac we wnętrzu kościoła. W czwartek chcę odwiedzić mieszkańców Górnego I,piątek Górne II. Po niedzieli Zalesie, Kajetanówka, Kol. Łańcuchów, Wólka Łańcuchowska itd. Porządek odwiedzin mieszkańców Górnego jak w zeszłym roku.
  10. W sobotę o godz. 11.00 w Łańcuchowie Msza święta w intencji mieszkańców Ciechanek z okazji odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszam wszystkich w imieniu organizatorów. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  11. W przyszłą niedzielę na godz. 17.00 zapraszam na koncert kolęd. Wystąpią : Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera, Bogusław Depta. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  12. W minioną niedzielę odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej. Decyzją Rady od nowego roku w ostatnią sobotę miesiąca będziemy sprawować Mszę Św.zbiorową za wstawiennictwem św. Jakuba. Będzie ona poprzedzona nabożeństwem z odczytaniem intencji a zakończy się ucałowaniem relikwii świętego. Przyjęte intencje będą włączone w intencje zbiorowe. Szczegółowe informacje dotyczące finansów i planowanych działań przedstawię w Nowy Rok wraz ze sprawozdaniem rocznym.
  13. Święta to także czas prezentów. Chcę zaproponować niezwykłą książkę będącą zapiskiem objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich ” O Narodzeniu Pańskim ” .Doskonała książka i wspaniały prezent. Cena 25 zł. Mam tylko 10 szt.
  14. Do nabycia także prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym na specjalnej wkładce przebieg Wieczerzy Wigilijnej : Ewangelia o Narodzeniu Pańskim, modlitwy – polecam. W Niedzieli płyta z kolędami Ryszarda Rynkowskiego. Mały Gość Niedzielny. Są jeszcze świece Caritas w cenie 6 zł. z których dochód przeznaczony jest dla najuboższych dzieci z naszej diecezji. Niech nie będzie stołu,  na którym nie zabłyśnie taka świeca.
  15. 6 stycznia w Łęcznej organizowany jest Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/ kaplicy. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek do kościoła i kaplicy.
  17. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana : + Józef Kusak  ( 77 l.) z Górnego pogrzeb odbył się wczoraj w Łańcuchowie oraz + Leszek Dudek z Ostrówka. Pogrzeb prawdopodobnie w piątek o 14.00 w Łańcuchowie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.