Z RADĄ DUSZPASTERSKĄ PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE…

W niedzielę 16 grudnia na plebanii odbyło się spotkanie opłatkowe z Radą Duszpasterską. Były życzenia z opłatkiem w dłoni, życzliwe słowa. Na świątecznym stole pojawił się nie tylko barszczyk z uszkami, ale także śledzik ( w różnym wydaniu ), zagościł ” Pa karp”, postny bigos, ryba po grecku, makowiec a nawet przepyszny kompot z suszu i racuchy z jabłkami. Radni wraz z proboszczem omówili remont kościoła, który za nami i to co przed nami. Z inicjatywy radnych w nowym roku wprowadzamy w ostatnią sobotę miesiąca Mszę Świętą zbiorową, w której za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła będziemy prosić o potrzebne łaski. Mszę Św. będzie kończyło nabożeństwo ku czci świętego i ucałowanie jego relikwii. Omówione zostały zadania na najbliższy rok, wydarzenia wynikające z programu kulturalnego dla parafii i planowane prace w zakresie kontynuacji remontu i innych koniecznych działań. Oczywiście…był też śpiew kolęd…i to w jakim wykonie… Niektórzy nawet się zastanawiali czy nie powinniśmy nagrać płyty…Próbny zapis już jest….na żywo… ale na prośbę niektórych radnych nie będzie publikowany. A szkoda… Z taką Radą to…

można góry przenosić ( refleksja proboszcza ).