Mikołaj Święty rozdaje prezenty…

… także w naszym kościele. W niedzielę 9 grudnia dzieci z naszej parafii miały okazję spotkać Mikołaja . Mimo niezbyt sprzyjających warunków i braku śniegu dotarł do nas. Święci mają swoje sposoby… Zanim jednak dzieci spotkały się z Mikołajem uczestniczyły w grach i  zabawach pod czujnym okiem cioci Ani (Animini – Kreatywna Niania ) i jej asystentki Elfinki. Radości było moc. Był także kącik dla najmłodszych. Były lukrowane pierniczki i cukierki dla wszystkich… Dzieci zajęte zabawą omal nie zapomniały, że przyszły na spotkanie z Mikołajem…nawet paczki leżące pod choinką nie budziły zainteresowania. Aż wreszcie przywołany gromkim ” Mikołaju, Mikołaju…”pojawił się w drzwiach kościoła oczekiwany gość. No i wreszcie prezenty… Radość mieszała się z tremą. Co było widać po uśmiechach na twarzy uradowane wychodziły do domu. Szkoda tylko, że było ich tak mało… Liczymy, że za rok frekwencja będzie większa… Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach promocji projektu Ochrona i wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie.