XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny : czwartek – uroczystość Wszystkich Świętych; piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 3. Dzisiaj ofiarą składana do puszek będziemy mogli wesprzeć operację ratującą wzrok 10 letniej Natalii z Ukrainy.
 4. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. niedzielny. Msza Św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu parafialnym ( o ile pogoda pozwoli )
 5. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w Ostrówku o godz. 9.00. Na cmentarzu o godz. 11.30 procesja z modlitwą za zmarłych. O godz. 12. 00 Msza Św. i o godz. 17.00 Msza św. w kościele w Lańcuchowie.
 6. Odpustu zupełnego, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernym, którzy : w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych; w dzień Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych nawiedzi pobożnie cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
 7. Porządkując groby bliskich pamiętajmy o segregacji śmieci i zabieraniu w miarę możliwości odpadów plastikowych i szklanych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Z racji wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych w piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 9. Modlitwę wypominkową za naszych bliskich zmarłych rozpoczniemy od poniedziałku, 5 listopada. Przypominam żeby na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę swojej miejscowości.
 10. Ofiary, które będziemy składali do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczonę będą na Fundusz ” Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 12. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.