XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Intencje mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny ; poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy d Dzieciątka Jezus,dz., dK.; wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; czwartek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,z., diak.;piątek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej,z.

3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone sana potrzeby Metropolitalnego Seminarium duchownego w Lublinie. Dziękuję za nie w imieniu ks. rektora, wychowawców i alumnów.

4. Dzisiaj po sumie w Łańcuchowie spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

5. Rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą sprawowane : W Ostrówku w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po mszy św., w Łańcuchowie  w dni powszednie po mszy św. w niedzielę po sumie. Zapraszam serdecznie na te nabożeństwa dzieci, młodzież, dorosłych. Przypomnę, że każdy wierny, który pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy czy rodzinie, kiedy wielu gromadzi się dla godziwego celu , może uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.

7. Przed nami listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Będziemy modlić się w ich intencji w wypominkach. Proszę radnych o odbiór i rozniesienie kartek wypominkowych wzorem lat ubiegłych. Kartki wypominkowe do odbioru  w zakrystii. Zwracając je z wypisanymi intencjami bardzo proszę o wpisywanie nazwy miejscowości.

8. Zaproszenie Ks. Abpa. ( odczytać ).

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.

10. Do nabycia prasa katolicka : Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny ( z różańcem na rękę). oraz kalendarze Maryjne na 2019 r.