XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny : wtorek – święto Św. Stanisława Kostki, z., patrona Polski; czwartek – wspomnienie Św. Andrzeja KimTaegon, prb., Pawła Chong Hasang i Tow., mm.; piątek – święto Św. Mateusza, Ap.
  3. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na ” Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego przekazu”
  4. Jeszcze tylko dzisiaj po mszach świętych trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania i do Służby Liturgicznej. Spotkanie kandydatów na ministrantów i ministrantów w Łańcuchowie w piątek po mszy św., w Ostrówku w niedzielę po mszy św. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania w niedzielę 30 września po sumie w Łańcuchowie.
  5. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach świętych będziemy gościć przedstawicieli WTZ w Janowicy. U nas rozpoczynali akcję ” Kilometry dobra” i chcą podziękować za życzliwość naszej parafii. Będzie też okazja wesprzeć ich ośrodek poprzez zakup przedmiotów przez nich wykonanych lub składając ofiarę po mszy św.
  6. Także w przyszłą niedzielę , po sumie z koncertem organowym wystąpi pan Stanisław Diwiszek, organista z Archikatedry Lubelskiej.
  7. Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej zwraca się z prośbą do mieszkańców parafii o oznakowanie posesji numerami porządkowymi. Brak numeracji posesji utrudnia udzielenia natychmiastowej pomocy osobom poszkodowanym przez takie  służby jak karetki pogotowia, straż pożarna, policja i inne.
  8. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. w Ostrówku i na sumie w Łańcuchowie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  10. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny i Niedziela oraz kalendarze maryjne na 2019 r.