XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny : czwartek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bp., dK.; piątek – święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO ; sobota – wspomnienie NMP Bolesnej.

3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Jarosław Rudego z Chmielnika na Ukrainie . Bóg zapłać za głoszone Słowo Boże. Po mszach św. ks. Jarosław  będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii.

4. Do 16 września, jeszcze przez tydzień trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Czekamy także na kandydatów do Służby Liturgicznej. Nowym prezesem ministrantów, za Tomka Machulskiego został mianowany Konrad Kuczwalski.

5. Ministerstwo Środowiska i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym składania wniosków o dotacje (do 47 700 złotych) oraz preferencyjne pożyczki na wymianę starego kotła lub pieca na nowoczesne źródło ciepła oraz na ocieplenie domu, w tym m. in. na wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian i stropów. Eksperci Funduszu przedstawią zasady składania wniosku oraz udzielą odpowiedzi na pytania. Spotkanie odbędzie się:  Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, ul Fabryczna 1, 21-020 Milejów, 15 września 2018. Godzina: 16.00-18.00.

6. Ofiary, które będziemy składali w przyszłą niedzielę do puszki będą przeznaczone na ” Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

7. W przyszłą niedzielę odpust w parafii w Białce.

8. Ponawiam prośbę o pomoc przy demontażu namiotu, właściwie już tylko konstrukcji stalowej.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy

10. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela oraz kalendarze maryjne na 2019 r.