XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, p., dK; piątek – wspomnienie Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb.; sobota – święto NARODZENIA NMP.

3. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza św. w Łańcuchowie o godz. 8.00, w Ostrówku o godz. 9.15. Zapraszam wszystkie dzieci, pracowników szkół i rodziców.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.

5. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczynamy też nabór kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopcy ( po I Komunii Świętej), którzy chcą zostać ministrantami proszeni są o zgłaszanie się do katechetów lub w zakrystii. Do 16 września włącznie po mszach świętych w zakrystii przyjmowane będą zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania ( uczniowie od kl. 7 i starsi)

6. W sobotę podczas Mszy Świętych obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

7. Raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Dożynek Parafialnych. Pogoda trochę nam popsuła świętowanie, szczególnie dzieciom, ale na to wpływu nie mamy. Pozostał do rozebrania namiot parafialny. Bardzo proszę panów o zorganizowanie się i demontaż. Nie wyznaczam daty i godziny, proszę o kontakt telefoniczny między sobą.

8. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są ” Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jarosława Rudego z Chmielnika na Ukrainie. Będzie zbierał ofiary na swoją placówkę duszpasterską.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/ kaplicy.

11. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela,oraz kalendarze Maryjne na 2019 r.