DZIĘKUJEMY PANIE ZA PLONY I TWE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA PRACY NASZYCH RĄK

W niedzielę 26 sierpnia dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony i pracę rąk rolników podczas parafialnych dożynek. Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. kan. Tadeusz Nowak. Swoim urokiem zachwycały wieńce dożynkowe przygotowane przez poszczególne wioski parafii. Po Mszy Świętej, jeszcze przed kościołem odbyło się tradycyjne dzielenie chlebem i wypiekami. Korowód dożynkowy udał się na plac przy plebanii gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Można było skosztować przygotowanych przez wioski łakoci. Było coś na zimno i na ciepło do jedzenia i do picia… Atrakcją dla dzieci były dmuchańce…tylko ta pogoda…. Na scenie swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły wokalne i taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. Nie obyło się bez prezentacji nowego samochodu OSP w Łańcuchowie. Druhowie zorganizowali także gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Gwiazdą tegorocznych dożynek był Mariusz Matera z zespołu Szalom Chełm. Urzekał głosem, którym porwał najodważniejszych do tańca…. Na zakończenie dorośli bawili się w zabawie tanecznej podczas której przygrywali dobrze znani i lubiani Jacek i Darek. Z każdą minutą ” parkiet” się zapełniał … I tak do godz. 22.00. Kolejne dożynki już tylko… za rok….