XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Intencje mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny : poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego; środa – wspomnienie Św. Dominika, prb.; czwartek – święto Św. Teresy Benedykty Od Krzyża, dz., m; piątek – święto Św. Wawrzyńca, diak, m; sobota – wspomienie Św. Klary, dz.

3. Jutro w poniedziałek odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w Łańcuchowie o godz. 8.00 i Suma Odpustowa z udziałem Ks. Arcybiskupa o godz. 17.00. Połączona będzie z poświęceniem kościoła po remoncie, poświęceniem tabernakulum i odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej osobie śp. Ks. Jana Szczepańskiego.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu wczorajszym porządkowali teren wokół kościoła i pomagali w porządkowaniu kościoła. Jutro po Mszy Św. o godz. 8.00 będziemy przenosili ławki i ołtarz do kościoła. Również proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję Panu Edwardowi Wąsikowskiemu i pracownikom huty szkła Edwanex za wykonanie mis do kropielnic przy wejściu do kościoła i do chrzcielnicy oraz za ofiarowanie wazonów.

5. W piątek 10 sierpnia odpust ku czci Św. Wawrzyńca w Rogóźnie. Suma o godz. 12.00.

6.W piątek, 3 sierpnia, wyruszyła 40 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Naszymi modlitwami wspierajmy pątników.

8. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela oraz Kalendarze Maryjne na 2019 r.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Andrzej Giszczak z Łańcuchowa, pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.