” Czy ty zbudujesz mi dom na mieszkanie?” ( 2 Sm 7,5)

6 sierpnia 2018 roku to historyczna data dla naszej parafii. W dzień odpustu, Mszą Świętą o godz. 17.00 wróciliśmy do kościoła po czteromiesięcznym remoncie. W ramach prac objętych projektem unijnym wykonaliśmy izolację poziomą wtórną, naprawiliśmy więźbę dachową, tynki sufitu i ścian, wymieniliśmy posadzkę, zainstalowany został system monitoringu i sygnalizacji pożaru, pomalowane zostało całe wnętrze świątyni, zainstalowana została pętla indukcyjna. Konserwacji i odnowieniu poddany został ołtarz główny, ambona, chrzcielnica, odkryte zostały freski  św. Piotra i Pawła w prezbiterium, odnowione obrazy ołtarza głównego. Po za projektem wymieniliśmy instalację elektryczną i nagłośnienia, schody główne do kościoła wraz z podjazdem dla wózków, meble w zakrystii i odrestaurowane zostało tabernakulum. Uroczystościom przewodniczył ks. arcybiskup Stanisław Budzik. Rozpoczęło się od obejrzenia wykonanych prac. Podczas Eucharystii ks. arcybiskup poświęcił kościół po remoncie i odnowione tabernakulum. Na koniec uroczystości odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą osobie śp. Ks. Jana Szczepańskiego. Uroczystość zgromadziła ogromną liczbę parafian i gości. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji remontu, darczyńcom, pracownikom, parafianom jeszcze raz z serca dziękuję.